Հայ
LIVE
Ե
Ե
Չ
Հ
Ու
Շ
Կ
02:15 - դասական երաժշտություն, 04:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ (կրկնություն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - դասական երաժշտություն, 10:00 - Մեկնություն, 10:40 - դասական երաժշտություն, 10:58 - Աղոթքներ, 11:00 - Սբ Պատարագ, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Երաժշտական թատրոնի գոհարներ (կրկնություն), 19:00 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Մեկնություն, 22:00 - դասական երաժշտություն, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 01:00 - դասական երաժշտություն, 04:00 - Գրական ընտրանի (կրկնություն), 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - դասական երաժշտություն, 10:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ, 11:00 - դասական երաժշտություն, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ, 13:00 - դասական երաժշտություն, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Գրական ընտրանի, 16:10 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ), 22:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ (կրկնություն), 23:00 - Գրական ընտրանի (կրկնություն), 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 03:00 - դասական երաժշտություն, 04:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 10։00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Մեկնություն, 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Նոր գրքեր, 16:40 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Մեկնություն, 22:00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն), 23:30 - դասական երաժշտություն, 23։00 - Նոր գրքեր, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 02։00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն), 04:00 - Մեկնություն, 04:40 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 10:00 - Ակունք, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 12:00 - Աղոթքներ, 12:02 - Հոգեվոր զրույցներ (ուղիղ եթեր), 13:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Տաթեվիկ Հայրապետյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ակունք (կրկնություն), 23:00 - դասական երաժշտություն, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 03:00 - դասական երաժշտություն, 04:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - դասական երաժշտություն, 10:00 - Արվեստի երանգներ, 11:00 - դասական երաժշտություն, 12:00 - Աշխարհայացք, 13:00 - դասական երաժշտություն, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 17:00 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 22:00 - Արվեստի երանգներ, 23:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 02:40 - դասական երաժշտություն, 04:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 05:00 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 10:00 - Հայելի, 11:00 - Ուղիղ եթերում է՝ Օլյա Նուրիջանյանը, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Երաժշտական թատրոնի գոհարներ, 19:30 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - դասական երաժշտություն, 22:00 - Հայելի (կրկնություն), 22:30 - դասական երաժշտություն, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 02:30 - դասական երաժշտություն, 08:00 - Աղոթքներ, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 09:00 - դասական երաժշտություն, 10:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ), 11:00 - դասական երաժշտություն, 12:00 - Ոսկեփորիկ, 12:15 - դասական երաժշտություն, 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ, 16:15 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ոսկեփորիկ, 22:15 - դասական երաժշտություն, 23:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ (կրկնություն), 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն),
ծրագրեր
Երկուշաբթի 08:02, 20:02
Երեքշաբթի 08:02, 20:02
Չորեքշաբթի 08:02, 20:02
Հինգշաբթի 08:02, 20:02
Ուրբաթ 08:02, 20:02
Շաբաթ 08:02, 20:02
Կիրակի 08:02, 20:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն)
Երկուշաբթի 14:00, 24:02
Երեքշաբթի 14:00, 24:02
Չորեքշաբթի 14:00, 24:02
Հինգշաբթի 14:00, 24:02
Ուրբաթ 14:00, 24:02
Շաբաթ 14:00, 24:02
Կիրակի 14:00, 24:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն)
Չորեքշաբթի 10:00, 22:00
Հինգշաբթի 02:00
Ակունք
Երկուշաբթի 08:00, 12:00, 20:00, 24:00
Երեքշաբթի 08:00, 12:00, 24:00
Չորեքշաբթի 08:00, 12:00, 20:00, 24:00
Հինգշաբթի 08:00, 20:00, 24:00
Ուրբաթ 08:00, 20:00, 24:00
Շաբաթ 08:00, 20:00, 24:00
Կիրակի 08:00, 10:58, 20:00, 24:00
Աղոթքներ
Հինգշաբթի 12:00, 21:00
Ուրբաթ 04:00
Աշխարհայացք
Հինգշաբթի 10:00, 22:00
Ուրբաթ 02:00
Արվեստի երանգներ
Հինգշաբթի 16:00, 23:00
Բնանկարի հայ վարպետները
Երկուշաբթի 04:00, 16:00, 23:00
Գրական ընտրանի
Ուրբաթ 16:00
Կիրակի 16:00
Երաժշտական թատրոնի գոհարներ
Երեքշաբթի 10։00, 22:00
Չորեքշաբթի 02։00
Համաշխարհային դասական երաժշտություն
Երկուշաբթի 10:00, 22:00
Երեքշաբթի 02:00
Հայ կոմպոզիտորներ և կատարողներ
Ուրբաթ 10:00, 22:00
Շաբաթ 02:00
Հայելի
Շաբաթ 16:00, 23:00
Կիրակի 04:00
Հայկական վանքեր և սրբատեղիներ
Երեքշաբթի 09:00, 11:00, 13:00
Ուրբաթ 09:00, 11:00
Հանդիպում ուղիղ եթերում Օլյա Նուրիջանյանի հետ
Չորեքշաբթի 12:02, 21:00
Հինգշաբթի 04:00
Շաբաթ 21:00
Հոգևոր զրույցներ
Երկուշաբթի 12:02, 21:00
Երեքշաբթի 04:00
Շաբաթ 10:00
Հոգևոր զրույցներ համատես Ավետարանների շուրջ
Երեքշաբթի 12:02, 21:00
Չորեքշաբթի 04:00
Կիրակի 10:00, 21:00
Մեկնություն
Երեքշաբթի 16:00, 23։00
Նոր գրքեր
Շաբաթ 12:00, 22:00
Կիրակի 02:00
Ոսկեփորիկ
Նախաձեռնություններ Հարցախաղ Մեդիա «Վէմ» ակումբ արտադրանք
մեր մասին
Հեղինակ` Հասմիկ Գուլակյան
Հաղորդման ժամանակացույց
Երեքշաբթի - 16:00, 23։00
Նոր գրքեր

ՀՀ անկախության տարիներին փոխվել է գրահրատարակության ավանդույթը: Նախկին տասնյակ հազարավոր տպաքանակներին փոխարինել են մի քանի հարյուրները, փոխարենն անհամեմատ ավելացել են տպագրվող գրքերի վերնագրերը: Հրատարակվող այս «հեղեղի» մեջ երբեմն ընտրություն կատարելիս դժվարանում են անգամ հմուտ մասնագետները: 
Հաղորդաշարի նպատակը ՀՀ-ում, հնարավորության դեպքում` նաև Արցախում և Սփյուռքում, լույս տեսած նոր (հայերեն և ռուսերեն) գրքերի մասին մեր լսարանին հակիրճ իրազեկելն է:

 

Բաժանորդագրվել
1/1
11 Հոկտեմբեր Թողարկում 17

ՀՀ ԳԱԱ հրատարակչություն

  1. Հովհաննես Թումանյանի կյանքի և ստեղծագործության տարեգրություն, գիրք 2-րդ
  2. Մոկս. հայոց բանահյուսական մշակույթը (ժողովածու)   
  3. Ավետիք Իսահակյան, Երկերի լիակատար ժողովածու, հատոր 7-րդ
  4. Լևոն Շանթ, Երկերի ժողովածու, հատոր 1-9
  5. Սուրեն Մկրտչյան, Տոնածիսական մշակույթ
  6. Անուշ Հովհաննիսյան, Հայերի ունեզրկման գործընթացը Օսմանյան կայսրությունում
  7. Արամ Գասպարյան, Արաբ ազգայնականները և երիտթուրքերը. համագործակցությունից առճակատում (1908-1914)
  8. Բենիամին Մաիլյան, Ազգային հարցը և հայերի կացությունը Վրաստանի Հանրապետությունում 1918-1921 թթ.
1/1
1/1
27 Սեպտեմբեր Թողարկում 16
  1. Ռաֆայել Պապայան, Մտորումներ պուշկինյան մեկ տողի շուրջ 
  2. Ավանդականը և արդիականը հայոց մշակույթում (ժողովածու)
  3. Պարույր Աղբաշյան, Երևանի պետական համալսարան (95-ամեակ) 
  4. Պարույր Աղբաշյան, Դիտարկումներ և դատումներ
  5. Հասմիկ Գուլակյան, Մեր անկախության տարիների դպրոցը  
  6. Թոմաս դե Վաալ, Սև այգի: Հայաստանն ու Ադրբեջանը խաղաղության և պատերազմի միջով 
  7. Վահան Զանոյան, Օհանավանքի աղավնիները 
1/1
1/1
13 Սեպտեմբեր Թողարկում 15
  1. Խեչոյան Լևոն, «Մհերի դռան գիրքը» 
  2. «Սփիւռքահայ քաղաքական հոսանքներն ու գաղութները խորհրդային գաղտնի փաստաթուղթերու մէջ» (1945-1991, ընտրանի)
  3. Վահան Տերյան, Անտիպ և անհայտ էջեր
  4. Զարդարեան Ռուբէն, Յօդուածներ 
  5. Վանյան Հասմիկ, «Ավետիք Իսահակյանի չափածո և արձակ լեգենդները» 
  6. Տեր-Ղազարյան Զառա, «Արևմտաեվրոպական երաժշտության պատմություն: Հին աշխարհից մինչև XIX դար» 
  7. Պապիկյան Հովհաննես, Սահակյան Շուշանիկ, «Է՜ն ուրիշ Ֆրունզիկը» 
  8. Դանիէլեան Սուրէն, «Արեւմտահայ գրականութիւն. Տիտանի՞կ թէ՞ շարունակականութիւն» 
  9. Դովլաթյան Վարուժան, Դովլաթյան Ռաիսա, «Հայ արծաթագործության նմուշներ» 
1/1
1/1
23 Օգոստոս Թողարկում 14
  1. Լեռ Կամսար, «Չապրած օրեր»
  2. Շահան Նաթալի, «Թուրքերը և մենք»
  3. Քասիմ, «Օրուան մտածումներ»
  4. Մեսրոպ քահանայ Արամեան, «Աշխատութիւններ», 2 հատորով
  5. Արամ Հայկազ, «Մոռացված էջեր», 7-րդ հատոր
  6. Վարդան Թովմասյան, «Դյուցազնագիրք», 2-րդ հատոր
  7. Համլետ Գևորգյան, «Նիկոլ Դուման» 
  8. Ավետիս Ահարոնյան, «Շվեյցարական գյուղը» 
  9. Մկրտիչ Սարգսյան, «Նամականի»
  10. Սուրեն Սարգսյան, «Վարք զինվորաց» 
  11. Դավիթ Մշեցի, «Սիրո և մահվան տեսիլներ»
1/1
Էջ 1 2
Հետադարձ կապ
Փավստոս Բուզանդի փող., 1/3, Հայաստան 0010, Երեվան, Հեռ.՝ (+374 10) 54 88 70; (+374 10) 58 52 49