Հայ
LIVE
Ե
Ե
Չ
Հ
Ու
Շ
Կ
01:00 - դասական երաժշտություն 02:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ (կրկնություն) 03:00 - դասական երաժշտություն 04:00 - Հոգեվոր ԶՐՈՒՅՑՆԵՐ ՀԱՄԱՏԵՍ ԱՎԵՏԱՐԱՆՆԵՐԻ ՇՈՒՐՋ (ԿՐԿՆՈՒԹՅՈՒՆ) 05:00 - դասական երաժշտություն 08:00 - Աղոթքներ 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն) 09:00 - Հանդիպում ուղիղ եթերում Օլյա Նուրիջանյանի հետ 10։00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն 11:00 - Հանդիպում ուղիղ եթերում Օլյա Նուրիջանյանի հետ 12:00 - Աղոթքներ 12:02 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի 13:00 - Հանդիպում ուղիղ եթերում Օլյա Նուրիջանյանի հետ 14:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն) 15:00 - դասական երաժշտություն 16:00 - Նոր գրքեր 16:40 - դասական երաժշտություն 20:00 - Աղոթքներ 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն) 21:00 - Վարդապետություն ուղղափառ հավատքի (կրկնություն) 22:00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն) 23:30 - դասական երաժշտություն 23։00 - Նոր գրքեր 24:00 - Աղոթքներ 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն)
15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Ինչ են ասում նշանավոր մարդիկ Աստվածաշնչի մասին, 16:30 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ակունք (կրկնություն), 23:00 - Ինչ են ասում նշանավոր մարդիկ Աստվածաշնչի մասին, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 17:00 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 22:00 - Արվեստի երանգներ, 23:00 - Բնանկարի հայ վարպետները, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Երաժշտական թատրոնի գոհարներ, 19:30 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Ծնողական ժողով (կրկնություն), 22:00 - Հայելի (կրկնություն), 22:30 - դասական երաժշտություն, 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 15:00 - դասական երաժշտություն, 16:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ, 16:15 - դասական երաժշտություն, 20:00 - Աղոթքներ, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 22:00 - Ոսկեփորիկ, 22:15 - դասական երաժշտություն, 23:00 - Հայկական վանքեր եվ սրբատեղիներ (կրկնություն), 24:00 - Աղոթքներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն),
Պատրաստել եվ ներկայացնում է Սարգիս Նաջարյանը
Հաղորդման ժամանակացույց
Մեր կինոն

Հաղորդաշարն անդրադառնում է հայկական կինոյի տարեգրությանը, նշանակալից դեպքերին և անզուգական վարպետներին:

Բաժանորդագրվել
26 Դեկտեմբեր Կինոխճանկար

Հաղորդման ընթացքում հնչում են հատվածներ բոլորիս կողմից սիրված ֆիլմերից:

19 Դեկտեմբեր 1990-ականների հայ կինոն եվ նրա երախտավորները

Հաղորդումը ներկայացնում է 1990-ականների հայ կինոյի դժվար ժամանակները երկրաշարժից հետո և Արցախյան ազատամարտի տարիներին:

12 Դեկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԶ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, փաստագրական, կարճամետրաժ, լիամետրաժ և այլ ժանրերի ֆիլմերի հեղինակ Դմիտրի Կեսայանցին և խորհրդային հայ ռեժիսոր-վավերագրող, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՌԴ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արտավազդ (Արթուր) Փելեշյանին: 

 

05 Դեկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԵ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ ռեժիսոր, սցենարիստ Առնոլդ Աղաբաբովին:

28 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԴ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, բազմաթիվ միջազգային մրցանակների դափնեկիր, 2004 թվականից՝ «Ոսկե ծիրան» երևանյան կինոփառատոնի հիմնադրման պահից, փառատոնի գլխավոր տնօրեն Հարություն Խաչատրյանին և կինոռեժիսոր, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արա Վահունուն: 

21 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԳ)

Հաղորդումը նվիրված է կինոռեժիսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Գևորգյանցին և կինոռեժիսոր, ՀՀ պետական մրցանակակիր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Հովիկ Հախվերդյանին։ 

14 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԲ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, սցենարիստ, օպերատոր, դերասան Գենադի Մելքոնյանին, կինոռեժիսոր, դերասան, սցենարիստ, պրոդյուսեր Վիգեն (Վաղարշակ) Չալդրանյանին և թատրոնի ու կինոյի դերասան, օպերատոր, ռեժիսոր, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Սերգեյ Իսրայելյանին։ 

 

07 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԱ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս, սցենարիստ, ռեժիսոր, խմբագիր և գեղանկարիչ Աղասի Այվազյանին, կինոռեժիսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Սուրեն Բաբայանին և ռեժիսոր, դերասան Միքայել Դովլաթյանին:

 

31 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ժ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալբերտ Մկրտչյանին:

24 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Թ)

Հաղորդումը նվիրված է խորհրդային ժամանակաշրջանի հայ կինոռեժիսոր, կինոդրամատուրգ Էդմոնդ Քյոսայանին, հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Բագրատ Հովհաննիսյանին և հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ներսես Հովհաննիսյանին:

17 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ը)

Հաղորդումը նվիրված է խորհրդային հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արման Մանարյանին և հայ խորհրդային կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Հենրիկ Մարգարյանին:

10 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Է)

Հաղորդումը նվիրված է կինոռեժիսոր և սցենարիստ, Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ Կարեն Գևորգյանին և հայ կինոռեժիսոր,  ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արկադի Հայրապետյանին:

03 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Զ)

Հաղորդումը նվիրված է կինոյի և թատրոնի հայ նշանավոր ռեժիսոր, սցենարիստ Հենրիկ Մալյանին։

26 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ե)

Հաղորդումը նվիրված է հանրահայտ հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, նկարիչ Սերգեյ Փարաջանովին։

19 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Դ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Լաերտ Վաղարշյանին և հայ դերասան, ռեժիսոր, դրամատուրգ, թատերական գործիչ Վաղարշ Վաղարշյանին։

12 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Գ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Յուրի Երզնկյանին։

05 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Բ)


Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր  Գրիգոր Մելիք-Ավագյանին։

29 Օգոստոս Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ա)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Ֆրունզե Դովլաթյանին։ 

22 Օգոստոս «Հայֆիլմի» նոր ժամանակները

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսորներ Ստեփան Կևորկովին և Էրազմ Մելիք-Քարամյանին։

15 Օգոստոս Կինոարվեստի պատմության չորս շրջանները

Հաղորդման ընթացքում անդրադաձ է կատարվում կինոարվեստի զարգացման պատմական չորս շրջաններին:

08 Օգոստոս Հայկական անիմացիոն կինոյի վարպետը` Ռոբերտ Սահակյանց

Հաղորդումը ներկայացնում է տաղանդավոր ռեժիսոր-մուլտիպլիկատոր Ռոբերտ Սահակյանցի ստեղծագործական գործունեությունը։

01 Օգոստոս Հայկական անիմացիոն կինոյի ստեղծումը

Հաղորդումը ներկայացնում է հայկական անիմացիոն կինոյի ստեղծման առաջին տարիները և հայազգի կինոռեժիսոր Լևոն Ատամանովի (Լևոն Ատամանյան) կատարած մեծ գործը՝ ազգային մուլտիպլիկացիոն կինոն զարգացնելու ասպարեզում: Այս ասպարեզում մեծ էր անվանի նկարիչ Վալենտին Պոդպոմոգովի կատարած դերը: Հաղորդման մեջ օգտագործված է հատված «Շունն ու կատուն» մուլտֆիլմից:

25 Հուլիս Անիմացիայի պատմությունը եվ ժանրերը

Անիմացիան շարժման պատրանք ստեղծելու և միմյանցից քիչ տարբերվող անշարժ պատկերների արագ փոփոխման գործընթացն է: Անիմացիա ստեղծելու տարբերակներից են սահատետրը, կինոժապավենը, տեսաֆիլմերը և թվային ծրագրերի միջոցները:

Հետադարձ կապ
Փավստոս Բուզանդի փող., 1/3, Հայաստան 0010, Երեվան, Հեռ.՝ (+374 10) 54 88 70; (+374 10) 58 52 49
ՄԵՐ ԸՆԿԵՐՆԵՐԸ