Հայ
LIVE
Ե
Ե
Չ
Հ
Ու
Շ
Կ
04:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 12:00 - Աշխարհայացք, 14:00 - Արվեստի երանգներ, 18:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 19:00 - «Զատիկ» մանկական հաղորդաշար, 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 21:00 - «Զատիկ» մանկական հաղորդաշար, 22:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 23:00 - Արվեստի երանգներ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 04:00 - Աշխարհայացք (կրկնություն), 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 12:00 - Հայելի, 14:00 - Սիրաքի գիրքը, 15:00 - Երաժշտական թատրոնի գոհարներ, 18:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 22:00 - Հայելի (կրկնություն), 23:00 - Սիրաքի գիրքը, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 04:00 - Սիրաքի գիրքը, 08:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 10:00 - Հոգեվոր զրույցներ (կրկնություն), 12:00 - Ոսկեփորիկ, 13:00 - Արվեստի երանգներ, 14:00 - Հայ կոմպոզիտորներ եվ կատարողներ (կրկնություն), 15:00 - Գրական ընտրանի (կրկնություն), 16:00 - Համաշխարհային դասական երաժշտություն (կրկնություն), 17:00 - Հայելի (կրկնություն), 18:00 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն), 20:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն), 22:00 - Ոսկեփորիկ, 24:02 - «Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն),
ծրագրեր
Երկուշաբթի 08:02, 20:02
Երեքշաբթի 08:02, 20:02
Չորեքշաբթի 08:02, 20:02
Հինգշաբթի 08:02, 20:02
Ուրբաթ 08:02, 20:02
Շաբաթ 08:02, 20:02
Կիրակի 08:02, 20:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (հայերեն)
Երկուշաբթի 18:00, 24:02
Երեքշաբթի 18:00, 24:02
Չորեքշաբթի 18:00, 24:02
Հինգշաբթի 18:00, 24:02
Ուրբաթ 18:00, 24:02
Շաբաթ 18:00, 24:02
Կիրակի 18:00, 24:02
«Գանձասար» ռադիոհանդես (ռուսերեն)
Չորեքշաբթի 19:00, 21:00
Հինգշաբթի 19:00, 21:00
«Զատիկ» մանկական հաղորդաշար
Երեքշաբթի 12:00, 22:00
Չորեքշաբթի 04:00
Կիրակի 02:00, 14:00
Ակունք
Աղոթքներ
Անակնկալ հանդիպում
Հինգշաբթի 12:00, 22:00
Ուրբաթ 04:00
Կիրակի 22:00
Աշխարհայացք
Հինգշաբթի 14:00, 23:00
Ուրբաթ 03:00
Շաբաթ 13:00
Արվեստի երանգներ
Երկուշաբթի 15:00
Երեքշաբթի 02:00
Շաբաթ 15:00
Գրական ընտրանի
Երկուշաբթի 02:00
Ուրբաթ 15:00
Կիրակի 15:00
Երաժշտական թատրոնի գոհարներ
Իմ Եկեղեցու պատմությունը
Երեքշաբթի 14։00, 23:00
Չորեքշաբթի 03։00
Շաբաթ 16:00
Համաշխարհային դասական երաժշտություն
Երկուշաբթի 14:00, 23:00
Երեքշաբթի 03:00
Շաբաթ 14:00
Հայ կոմպոզիտորներ և կատարողներ
Ուրբաթ 12:00, 22:00
Շաբաթ 03:00, 17:00
Հայելի
Հեքիաթի ժամ
Հիշարժան օրեր և տարեթվեր
Չորեքշաբթի 12:02, 22:00
Հինգշաբթի 04:00
Շաբաթ 10:00
Հոգևոր զրույցներ
Երկուշաբթի 12:02, 22:00
Երեքշաբթի 04:00
Կիրակի 10:00
Հոգևոր զրույցներ համատես Ավետարանների շուրջ
Մեծ գաղափարներ
Շաբաթ 12:00, 22:00
Կիրակի 03:00, 23:00
Ոսկեփորիկ
Ուրբաթ 14:00, 23:00
Շաբաթ 04:00
Սիրաքի գիրքը
Չորեքշաբթի 14:00, 23:00
Հինգշաբթի 03:00
Շաբաթ 02:00
Կիրակի 13:00
Սուրբ Գրքի ներածություն
Հոդվածներ Հարցախաղ Մեդիա «Վէմ» ակումբ Արտադրանք
Պատրաստել եվ ներկայացնում է Սարգիս Նաջարյանը
Հաղորդման ժամանակացույց
Մեր կինոն

Հաղորդաշարն անդրադառնում է հայկական կինոյի տարեգրությանը, նշանակալից դեպքերին և անզուգական վարպետներին:

Բաժանորդագրվել
1/1
26 Դեկտեմբեր Կինոխճանկար

Հաղորդման ընթացքում հնչում են հատվածներ բոլորիս կողմից սիրված ֆիլմերից:

1/1
1/1
19 Դեկտեմբեր 1990-ականների հայ կինոն եվ նրա երախտավորները

Հաղորդումը ներկայացնում է 1990-ականների հայ կինոյի դժվար ժամանակները երկրաշարժից հետո և Արցախյան ազատամարտի տարիներին:

1/1
1/1
12 Դեկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԶ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, փաստագրական, կարճամետրաժ, լիամետրաժ և այլ ժանրերի ֆիլմերի հեղինակ Դմիտրի Կեսայանցին և խորհրդային հայ ռեժիսոր-վավերագրող, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՌԴ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արտավազդ (Արթուր) Փելեշյանին: 

 

1/1
1/1
05 Դեկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԵ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ ռեժիսոր, սցենարիստ Առնոլդ Աղաբաբովին:

1/1
1/1
28 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԴ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, բազմաթիվ միջազգային մրցանակների դափնեկիր, 2004 թվականից՝ «Ոսկե ծիրան» երևանյան կինոփառատոնի հիմնադրման պահից, փառատոնի գլխավոր տնօրեն Հարություն Խաչատրյանին և կինոռեժիսոր, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արա Վահունուն: 

1/1
1/1
21 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԳ)

Հաղորդումը նվիրված է կինոռեժիսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռուբեն Գևորգյանցին և կինոռեժիսոր, ՀՀ պետական մրցանակակիր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Հովիկ Հախվերդյանին։ 

1/1
1/1
14 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԲ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, սցենարիստ, օպերատոր, դերասան Գենադի Մելքոնյանին, կինոռեժիսոր, դերասան, սցենարիստ, պրոդյուսեր Վիգեն (Վաղարշակ) Չալդրանյանին և թատրոնի ու կինոյի դերասան, օպերատոր, ռեժիսոր, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Սերգեյ Իսրայելյանին։ 

 

1/1
1/1
07 Նոյեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս ԺԱ)

Հաղորդումը նվիրված է հայ արձակագիր, դրամատուրգ, հրապարակախոս, սցենարիստ, ռեժիսոր, խմբագիր և գեղանկարիչ Աղասի Այվազյանին, կինոռեժիսոր, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Սուրեն Բաբայանին և ռեժիսոր, դերասան Միքայել Դովլաթյանին:

 

1/1
1/1
31 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ժ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ալբերտ Մկրտչյանին:

1/1
1/1
24 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Թ)

Հաղորդումը նվիրված է խորհրդային ժամանակաշրջանի հայ կինոռեժիսոր, կինոդրամատուրգ Էդմոնդ Քյոսայանին, հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Բագրատ Հովհաննիսյանին և հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Ներսես Հովհաննիսյանին:

1/1
1/1
17 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ը)

Հաղորդումը նվիրված է խորհրդային հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արման Մանարյանին և հայ խորհրդային կինոռեժիսոր, սցենարիստ, դերասան, ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Հենրիկ Մարգարյանին:

1/1
1/1
10 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Է)

Հաղորդումը նվիրված է կինոռեժիսոր և սցենարիստ, Հայաստանի կինեմատոգրաֆիստների միության անդամ Կարեն Գևորգյանին և հայ կինոռեժիսոր,  ՀԽՍՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արկադի Հայրապետյանին:

1/1
1/1
03 Հոկտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Զ)

Հաղորդումը նվիրված է կինոյի և թատրոնի հայ նշանավոր ռեժիսոր, սցենարիստ Հենրիկ Մալյանին։

1/1
1/1
26 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ե)

Հաղորդումը նվիրված է հանրահայտ հայ կինոռեժիսոր, սցենարիստ, նկարիչ Սերգեյ Փարաջանովին։

1/1
1/1
19 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Դ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Լաերտ Վաղարշյանին և հայ դերասան, ռեժիսոր, դրամատուրգ, թատերական գործիչ Վաղարշ Վաղարշյանին։

1/1
1/1
12 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Գ)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Յուրի Երզնկյանին։

1/1
1/1
05 Սեպտեմբեր Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Բ)


Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր  Գրիգոր Մելիք-Ավագյանին։

1/1
1/1
29 Օգոստոս Հայ կինոյի երախտավորները (մաս Ա)

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսոր Ֆրունզե Դովլաթյանին։ 

1/1
1/1
22 Օգոստոս «Հայֆիլմի» նոր ժամանակները

Հաղորդումը նվիրված է ռեժիսորներ Ստեփան Կևորկովին և Էրազմ Մելիք-Քարամյանին։

1/1
1/1
15 Օգոստոս Կինոարվեստի պատմության չորս շրջանները

Հաղորդման ընթացքում անդրադաձ է կատարվում կինոարվեստի զարգացման պատմական չորս շրջաններին:

1/1
1/1
08 Օգոստոս Հայկական անիմացիոն կինոյի վարպետը` Ռոբերտ Սահակյանց

Հաղորդումը ներկայացնում է տաղանդավոր ռեժիսոր-մուլտիպլիկատոր Ռոբերտ Սահակյանցի ստեղծագործական գործունեությունը։

1/1
1/1
01 Օգոստոս Հայկական անիմացիոն կինոյի ստեղծումը

Հաղորդումը ներկայացնում է հայկական անիմացիոն կինոյի ստեղծման առաջին տարիները և հայազգի կինոռեժիսոր Լևոն Ատամանովի (Լևոն Ատամանյան) կատարած մեծ գործը՝ ազգային մուլտիպլիկացիոն կինոն զարգացնելու ասպարեզում: Այս ասպարեզում մեծ էր անվանի նկարիչ Վալենտին Պոդպոմոգովի կատարած դերը: Հաղորդման մեջ օգտագործված է հատված «Շունն ու կատուն» մուլտֆիլմից:

1/1
1/1
25 Հուլիս Անիմացիայի պատմությունը եվ ժանրերը

Անիմացիան շարժման պատրանք ստեղծելու և միմյանցից քիչ տարբերվող անշարժ պատկերների արագ փոփոխման գործընթացն է: Անիմացիա ստեղծելու տարբերակներից են սահատետրը, կինոժապավենը, տեսաֆիլմերը և թվային ծրագրերի միջոցները:

1/1
Հետադարձ կապ
Փավստոս Բուզանդի փող., 1/3, Հայաստան 0010, Երեվան, Հեռ.՝ (+374 10) 54 88 70; (+374 10) 58 52 49